вторник, 24 мая 2016 г.

Długowieczne płoty drewniane

Trwałe ogrodzenia drewniane

Nieadekwatnie zabezpieczone ogrodzenia z drewna błyskawicznie się niszczą i mogą nieodwracalnie stracić swój pierwotny wdzięk i własności. Decydując się na zastosowanie drewna na płot wskazane jest poznać sposoby konserwacji oraz pielęgnacji takiego ogrodzenia. Tylko wtedy zdołamy napawać się jego pięknem przez wiele lat.

Wszystkie prace konserwujące ogrodzenie z drewna wypada rozpocząć od dokładnego oraz sumiennego przygotowania materiału na ogrodzenie, bowiem od tego zależy efekt finalny własnych prac. Przed użyciem produktów do ochrony oraz dekoracji ogrodzeń z drewna niezbędne jest ocena, czy drewno jest czyste, suche i czy nie nosi symptomów biokorozji. Dopiero po zwieńczeniu obróbki drzewa na płot zdołamy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Konserwację, głównie w przypadku ascetycznego drzewa ogrodzeniowego, winnyśmy zacząć od naniesienia 1-2 warstw achromatycznego impregnatu technicznego, który chroni drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną i robakami. Jak asekurujemy już nasze płot przed postępem biokorozji, powinno się nanieść kolejne preparaty, jakie ochronią je przed wyznacznikami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeśli chcemy utrzymać naturalny kolor drewna naszego ogrodzenia, powinniśmy użyć bezbarwny lakier do zastosowań zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu płotu wskazanego pigmentu, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący czy też lakierobejcę.

W pierwszym przypadku preparat konserwujący wsiąknie w drewno, zabezpieczy ogrodzenie od środka, lecz nie utworzy na jego powierzchni osłonowego filmu. Ochronione w ów sposób ogrodzenie zostanie matowe i przyjemne w dotyku. Jeśli zależy nam na lepszej oraz trwalszej protekcji płotu, winniśmy wdrożyć lakierobejcę. Lakierobejca utworzy na nawierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, jaki efektywniej niż w przypadku impregnatu kamufluje ogrodzenie przed negatywnym działaniem czynników atmosferycznych.

Jak widać żeby płoty z drewna były trwałe należy przeznaczyć im wiele uwagi oraz troski.

Całkowicie inaczej jest w przypadku ogrodzeń z pcv. Ów odmiana ogrodzeń jest w pełni odporny na czynniki atmosferyczne dzięki czemu nie wymaga pielęgnacji. Ogrodzenia PCV nie podlegają również biokorozji tym samym służą swoim posiadaczom przez wiele lat.

Комментариев нет:

Отправить комментарий